Radom 90.7 FM | Końskie i Opoczno 94 FM | Skarżysko Kam. 94.5 FM | Kozienice 97.9 FM
Na antenie:
POPOŁUDNIE PLUS RADOM
Beata Okulińska
Patron dnia: św. Romaryk, opat
Dziś jest: Środa, 08 grudnia 2021

DIECEZJA RADOMSKA

35 lat biblioteki w parafii M. B. Miłosierdzia w Radomiu

środa, 20 października 2021 08:58 / Autor: Elżbieta Warchoł
Radio Plus Radom
Elżbieta Warchoł

35 lat temu, 20 października przyjęła pierwszych czytelników biblioteka w parafii Matki Bożej Miłosierdzia w Radomiu. W swoich zasobach ma prawie 14 tys. książek, są też książki do słuchania i filmy. Zakupy nowości są finansowane z datków czytelników. Bibliotekarki- wolontariuszki czekają na czytelników w poniedziałki i piątki od godz. 15 do 20 oraz w każdą niedzielę po mszach św.

Wszystko zaczęło się od książek. Niemal od samego początku w bibliotece parafialnej na os. XV lecia pracuje Maria Kośmińska- Wójtowicz, która wie o bibliotece najwięcej:

Od 7 lat w bibliotece pracuje także jako wolontariuszka Anna Górecka. Jak się pracuje w takiej bibliotece? To nie jest zwykła biblioteka:

Ks. prał. Wiesław Taraska, proboszcz parafii M. B. Miłosierdzia w Radomiu:

 Co o bibliotece sądzą czytelnicy, dlaczego korzystają z księgozbioru?:

Jubileusz 35 lecia działalności biblioteki w parafii M. B. Miłosierdzia w Radomiu to okazja do podziękowania wszystkim, którzy ją tworzyli i nadal tworzą. W najbliższą niedzielę, 24 października o godz. 10 sprawowana będzie Msza św. w intencji pań - wolontariuszek pracujących w bibliotce. Warto podziękować, można skorzystać z księgozbioru, a może przyczynić się do jego powiększenia?