Radom 90.7 FM | Końskie i Opoczno 94 FM | Skarżysko Kam. 94.5 FM | Kozienice 97.9 FM
Na antenie:
ALEJA GWIAZD
Mariusz Syta
Patron dnia: św. Maria Katarzyna Drexel, dziewica
Dziś jest: Niedziela, 03 marca 2024

DIECEZJA RADOMSKA

Księga Powtórzonego Prawa oraz List do Hebrajczyków nie ma przed nimi tajemnic

czwartek, 20 kwietnia 2023 14:57 / Autor: Magdalena Król
fot. Magdalena Król/Radio Plus Radom
Magdalena Król

Ponad 70 osób wzięło udział w etapie diecezjalnym Konkursu Wiedzy Biblijnej, który jest organizowany przez Katolickie Stowarzyszenie Civitas Christiana.

Etap diecezjalny konkursu odbył się w czwartek, 20 kwietnia, w Oratorium św. Filipa Neri w Radomiu. Tegoroczny temat obejmuje Księgę Powtórzonego Prawa oraz List do Hebrajczyków wraz z wprowadzeniami, przypisami i komentarzami oraz słownikiem pojęć, moderator diecezjalny Dzieła Biblijnego diecezji radomskiej ks. dr hab. Jacek Kucharski:

Dziś uczestnicy rywalizowali w dwóch etapach. Najpierw pisali test, następnie najlepsza siódemka przystąpiła do etapu ustnego. Konkurs skierowany jest do uczniów szkół ponadpodstawowych z całej Polski, a jego celem jest zachęcanie młodych ludzi do sięgania po Pismo Święte dodaje ks. Marcin Rogala, asystent kościelny Katolickiego Stowarzyszenia Civitas Christiana w Diecezji Radomskiej:

Największą liczbę punktów w części pisemnej i ustnej zdobyła Maja Sałek z Katolickiego Liceum Ogólnokształcącego im. św. Filipa Neri w Radomiu:

Oprócz Mai do kolejnego etapu zakwalifikowały się jeszcze dwie inne osoby. To Antoni Bąk z Zespołu Szkół Elektronicznych w Radomiu i Maja Wołąkiewicz z I LO im. Stefana Żeromskiego w Opocznie mówi ks. dr hab. Jacek Kucharski:

Pierwsza trójka weźmie udział w dwudniowym etapie ogólnopolskim w Niepokalanowie, który odbędzie się 5-6 czerwca 2023 roku. Nagrodą dla najlepszych będą m.in. indeksy uprawniające do podjęcia studiów w wielu renomowanych uczelniach wyższych, bez egzaminów wstępnych. Na zwycięzców czekają również atrakcyjne nagrody, w tym zagraniczne pielgrzymki i cenne upominki rzeczowe.