Na antenie: PRZEBOJE Z NUTĄ NOSTALGII
Tomasz Bednarek
Patron dnia: 17 sierpnia - św. Jacek, prezbiter
Radio Plus Radom /REGION/W Kozienicach powstaje film

Informacje z regionu

W Kozienicach powstaje film

14 sierpień 2019 / Tekst

W Kozienicach trwają zdjęcia do filmu „Wiedźma” Katarzyny Jungowskiej z udziałem takich aktorów jak: Daniel i Rafał Olbrychscy czy Grażyna Szapołowska. W środę nagrywana była scena z udziałem kilkudziesięciu kozieniczan.

W Kozienicach powstaje film
fot. K.Zapora/Radio Plus Radom

Katarzyna Jungowska wybrała Kozienice z kilku powodów. Kozienice wygrały konkurs na Polskim Festiwalu Sztuki "Orzeł" jako miasto wspierające kulturę i sztukę. Ponadto wpływ na jej decyzję miała tematyka filmu. Reżyser jednak nie chce zdradzać na razie zbyt wielu szczegółów związanych z fabułą produkcji. – Nie powiem o czym jest film, choć znajdziemy w nim wiedźmy, diabły, Boga, a mówiąc krótko - wszystko – mówiła Katarzyna Jungowska:

Rąbka tajemnicy uchylili jednak aktorzy. W filmie zobaczymy m.in. Daniel i Rafał Olbrychskich, Grażynę Szapołowską czy Adriannę Chlebicką. – Cały projekt jest bardzo ciekawy, daje dużo do myślenia i pokazuje nasze czasy – powiedziała Adrianna Chlebicka:

- Na pewno chodzi tu o pewną metaforę ludzkiego losu. Zaczyna się bardzo wesoło i przyjemnie, a później robi się mrocznie – zdradził Rafał Olbrychski. – Dla mnie jest to historyczna chwila, ponieważ pierwszy raz zagram w filmie z moim ojcem – dodał aktor:

Zdjęcia do filmu zaczęły się we wtorek, a skończą w czwartek. Za scenerię posłużyło kilka lokalizacji. Pierwszego dnia ekipa filmowa pracowała w Puszczy Kozienickiej w okolicach Chinowa. Zaś na kolejne dwa dni przenieśli się do samych Kozienic. – W mieście i okolicy jest bardzo wiele ciekawych lokalizacji, które mogłyby posłużyć jako tło do wielu innych produkcji – mówił Radosław Różnicki, kierownik produkcji:

14 sierpnia nagrywana była scena weselna, w której wystąpiło kilkudziesięciu statystów z Kozienic. Dla wielu było to duże przeżycie:

Niewykluczone, że kozieniczanie będą mogli zobaczyć się na dużym ekranie w czasie specjalnego pokazu filmu w Centrum Kulturalno-Artystycznym po zakończonej post-produkcji.

Joomla SEF URLs by Artio

ARTYSTA TYGODNIA

Brothers In Arms

SEDNO SPRAWY

sedno sprawy 1

REKLAMA

7 DNI NA MAZOWSZU

TWEETY FRANCISZKA

POLECAMY

GRAMY Z CZARNYMI RADOM


 Drużyna M pkt
ZAKSA Kędzierzyn-Koźle 24 62
ONICO Warszawa 24 57
Jastrzębski Węgiel 24 50
Aluron Virtu Warta Zawiercie 24 43
Cerrad Czarni Radom 24 42
PGE Skra Bełchatów 24 38
Asseco Resovia Rzeszów 24 35
GKS Katowice 24 32
Indykpol AZS Olsztyn 24 30
Trefl Gdańsk 24 28
Chemik Bydgoszcz 24 22
Cuprum Lubin 24 20
MKS Będzin 24 9
Stocznia Szczecin 0 0

POLECAMY

230x190 4