Radom 90.7 FM | Końskie i Opoczno 94 FM | Skarżysko Kam. 94.5 FM | Kozienice 97.9 FM
Na antenie:
POPOŁUDNIE PLUS RADOM
Sylwia Pysiak
Patron dnia: św. Saba Jerozolimski, prezbiter
Dziś jest: Wtorek, 05 grudnia 2023

RADOM

Całoroczne lodowisko oficjalnie otwarte

piątek, 31 maj 2019 13:28 / Autor: Michał Kaczor
Michał Kaczor

Całoroczne lodowisko przy ul. Osiedlowej od 1 czerwca będzie otwarte dla wszystkich radomian. Do tej pory korzystali z niego uczniowie XII Liceum Ogólnokształcącego.

Projekt został zrealizowany w ramach budżetu obywatelskiego.

- Projekt oryginalny, poszerzający naszą bazę sportową. Lodowisko otwarte dla wszystkich mieszkańców Radomia - mówi prezydent Radosław Witkowski.

Wiceprezydent Konrad Frysztak dziękował mieszkańcom Ustronia za zaangażowanie w głosowanie na projekt całorocznego lodowiska.

- To był trudny i złożony projekt, ale udało się. Po kilku poprawkach dziś możemy cieszyć się, że lodowisko jest otwarte. To jedno z pierwszych w województwie, a na pewno pierwsze w regionie - mówi.

Wypożyczalnia łyżew będzie czynna w godzinach 10-19. Obiektem opiekują się wyznaczone osoby z XII Liceum Ogólnokształcącego.

- Całoroczne lodowisko jest dowodem na to, że cieszymy się społecznym zaufaniem. Mamy doskonałą bazę sportową - mówi dr Radosław Lis, dyrektor XII LO.

Lodowisko od 1 czerwca będzie dostępne dla wszystkich mieszkańców Radomia.

- Wyposażyliśmy lodowisko w wypożyczalnię i szatnię. Wypożyczalnia jest bezpłatna. Będzie czynna codziennie - dodaje dyrektor Lis.

Do tej pory z lodowiska korzystali uczniowie XII LO, którzy podzielili się z nami wrażeniami:

A. Kosztowniak pod info