Radom 90.7 FM | Końskie i Opoczno 94 FM | Kozienice 97.9 FM
Na antenie:
PRZEBOJOWA POCZTA MARKA SIEROCKIEGO
Marek Sierocki
Patron dnia: bł. Jolenta, księżna, zakonnica              Dzisiaj Jerycho Rodzin w Parafii: Krasna
Dziś jest: Wtorek, 15 czerwca 2021

RADOM

Zrzutka na marzenia

środa, 05 maj 2021 11:39 / Autor: Magdalena Król
Magdalena Król/Radio Plus Radom
Magdalena Król

- Choroba odebrała Mikołajowi i Norbertowi sprawność, ale my nie odbierajmy im nadziei - mówi Renata Żabicka, dyrektor Specjalnego Ośrodka Szkolno-Wychowawczego im. J. Korczaka w Radomiu. Chłopcy każdego dnia walczą z ograniczeniami i starają się zachować maksymalną aktywność.

Mikołaj i Norbert od urodzenia zmagają się z nieuleczalną chorobą - dystrofią mięśniową Duchenna. Jest to choroba genetyczna, której postęp powoduje zanik i osłabienie siły mięśniowej, co wiąże się z utratą równowagi, wiotkością oraz problemami z poruszaniem. Dlatego Specjalny Ośrodek Szkolno - Wychowawczy im. J. Korczaka w Radomiu wraz ze Stowarzyszeniem na Rzecz Dzieci i Osób z Niepełnosprawnością - Korczak I My postanowiło zorganizować zbiórkę środków finansowych, aby ułatwić codzienne funkcjonowanie chłopcom.

- W naszym ośrodku staramy się realizować priorytety. Mówimy o edukacji, wykształceniu, bezpieczeństwie i wspieraniu. Dlatego zdecydowaliśmy się wesprzeć naszych uczniów. Chłopcy zmagają się z dystrofią i potrzebne im jest w codziennych zmaganiach wsparcie - mówi Renata Żabicka, dyrektor Specjalnego Ośrodka Szkolno-Wychowawczego im. J. Korczaka w Radomiu.

Zebrane fundusze zostaną przeznaczone na zakup wózka elektrycznego, dzięki któremu Mikołaj będzie bardziej samodzielny. Norbert natomiast chciałby aktywniej uczestniczyć w życiu społecznym, zwiedzać i dlatego potrzebuje specjalistycznego podnośnika elektrycznego do samochodu. Niestety wysokość dofinansowania z NFZ jest niewystarczająca, a trudna sytuacja materialna rodziny uniemożliwia zakup potrzebnych sprzętów.

- Jeśli chodzi o naszych uczniów to zależy nam również na tym, aby pokazać chłopakom, że dużo ludzi się w to zaangażuje - informuje Renata Żabicka.

Mikołaj w szkole najbardziej lubi zajęcia kulinarne:

Dodatkowo będzie również prowadzona zbiórka do puszek, które będzie można spotkać w kilku sklepach branży piekarniczo-spożywczej na terenie Radomia.

- Uruchomiliśmy zbiórkę na portalu zbiórek publicznych, ponieważ organizacja pozarządowa powinna się tym zająć - wyjaśnia Anna Pisarska, prezes Stowarzyszenia na Rzecz Dzieci i Osób z Niepełnosprawnością - Korczak I My w Radomiu.

Zainteresowani pomocą mogą wpłacać pieniądze także za pośrednictwem strony internetowej. (Link znajdziecie TUTAJ)

- SOSW Radom im. J. Korczaka - zrzutka na marzenia! - taki tytuł nosi nazwa naszej zbiórki - dodaje dyrektor.

Zbiórka ma potrwać do połowy czerwa. Patronatem honorowym zbiórkę objął Polski Czerwony Krzyż Oddział Regionalny w Radomiu