Radom 90.7 FM | Końskie i Opoczno 94 FM | Skarżysko Kam. 94.5 FM | Kozienice 97.9 FM
Na antenie:
PRZEBOJE Z NUTĄ NOSTALGII
Jan Pasterski
Patron dnia: św. Barbara, dziewica i męczennica
Dziś jest: Poniedziałek, 04 grudnia 2023

RADOM

Akademia Przedsiębiorczych Kobiet w American Corner

wtorek, 09 listopada 2021 14:31 / Autor: Magdalena Król
fot. Magdalena Król/Radio Plus Radom
Magdalena Król

23 listopada zakończy się AWE - Akademia Przedsiębiorczych Kobiet - pilotażowy projekt American Corner Radom realizowany wspólnie z Ambasadą USA na terenie Radomia.

W trakcie wieloetapowej rekrutacji, komisja składająca się z przedstawicieli Ambasady USA w Warszawie, American Corner Radom oraz dwójki trenerów biznesu wyłoniła 31 uczestniczek oraz jedną wolną słuchaczkę (bez prawa ubiegania się o grant).

- Projekt jest realizowany dla radomianek i kobiet mieszkających w regionie radomskim, które mają plany i aspiracje biznesowe i potrzebują treningu, żeby te cele mogły być zrealizowane - mówi wiceprezydent Radomia Katarzyna Kalinowska.

Radom to pierwsze miasto w Polsce, gdzie realizowana jest inicjatywa pod auspicjami amerykańskiego Departamentu Stanu.

- To jest dla nas dobra współpraca. Ten projekt jest tylko jeden w Polsce - dodaje Jeanne Briganti - attache ds. kultury przy Ambasadzie USA w Warszawie.

American Corner Radom działa w strukturach Radomskiego Klubu Środowisk Twórczych i Galerii "Łaźni" mówi Beata Drozdowska, dyrektor placówki:

Uczestniczki od kwietnia pracują pod okiem profesjonalnych trenerów biznesu nad zwiększeniem kompetencji przydatnych na rynku pracy.

- Umiejętności twarde, modele biznesowe, schematy i szczegółowa praca nad biznes planami to główne tematy omawiane podczas 13 obowiązkowych modułów szkoleniowych. Wszystko to w oparciu o internetowy kurs przygotowany przez Amerykański Departament Stanu - Dream Builder - dodaje Dominika Świetońska, opiekun projektu.

Akademia Przedsiębiorczych Kobiet ułatwia paniom z Radomia i okolic naukę narzędzi biznesowych niezbędnych do wprowadzenia w życie autorskich pomysłów na biznes lub rozwój biznesu. Uczestniczki programu walczą o mini grant, który pomoże wcielać plany i marzenia biznesowe w życie. Ambasada USA w Warszawie w porozumieniu z American Corner Radom/Łaźnią zasponsoruje 15 mini grantów w wysokości min. 1.000 USD.

- Stworzyliśmy regulamin, w którym jest zapisane co z tą nagrodą można zrobić, a czego nie. Będzie on dostępny w naszych social mediach - wyjaśnia Karolina Adamczyk, koordynator American Corner Radom.

 

Pilotażowy projekt AWE - Akademia Przedsiębiorczych Kobiet - to projekt, którego organizatorami są: American Corner Radom oraz Ambasada USA w Warszawie. Partnerzy: Uniwersytet Stanowy w Arizonie; Thunderbird School of Global Management, Miasto Radom, "Łaźnia” RKŚTiG, firma Freeport - McMoran, Woman Global Initiative.

A. Kosztowniak pod info