Radom 90.7 FM | Końskie i Opoczno 94 FM | Skarżysko Kam. 94.5 FM | Kozienice 97.9 FM
Na antenie:
PRZEBOJE Z NUTĄ NOSTALGII
Radio Plus Radom
Patron dnia: św. Kamil de Lellis, prezbiter i zakonnik
Dziś jest: Niedziela, 14 lipca 2024

RADOM

PUP likwiduje bariery architektoniczne dla osób niepełnosprawnych

środa, 12 czerwca 2024 09:37 / Autor: Elżbieta Warchoł
foto: PUP Radom
Elżbieta Warchoł

Z myślą o osobach z niepełnosprawnościami Powiatowy Urząd Pracy w Radomiu przeprowadził remont pomieszczeń na parterze budynku.

Zakończył się remont pomieszczeń na parterze Powiatowego Urzędu Pracy w Radomiu. Powiększone zostały pomieszczenia biurowe na parterze o wnęki służące jako poczekalnie, poszerzone zostaly drzwi do pokojów obsługi dla osób poruszających się na wózkach inwalidzkich, zamontowane zostaly drzwi przesuwne z fotokomórką od strony sali rejestracji oraz zamontowana platforma schodowa umożliwiająca osobom z niepełnosprawnościami dostęp do pokoi na wyższych piętrach. Koszt prac to 430 tys. zł.  344 tys. zł urząd pozyskał z Państwowego Funduszu Rehabilitacji Osób Niepełnosprawnych. Wkład własny wyniósł 86 tys. zł. Ta kwota pochodzi z budżetu Starostwa Powiatowego w Radomiu. Dyrektor PUP Sebastian Murawski:

W planach przebudowa toalet pod kątem potrzeb OzN w budynku PUP przy ul Łukasika 3 w Radomiu oraz filii w Pionkach. Ponadto, w Pionkach planowana jest przebudowa sali rejestacji, także pod kątem potrzeb OzN. O środki na te cele urząd będzie zabiegał w drugim naborze wniosków z programu ,, Dostępna przestrzeń publiczna’’ finansowanym przez PFRON. W kolejnych latach - montaż windy w budynku PUP w Radomiu.