Radom 90.7 FM | Końskie i Opoczno 94 FM | Skarżysko Kam. 94.5 FM | Kozienice 97.9 FM
Na antenie:
PRZEBOJE Z NUTĄ NOSTALGII
Radio Plus Radom
Patron dnia: św. Wawrzyniec z Brindisi, prezbiter i doktor Kościoła
Dziś jest: Poniedziałek, 22 lipca 2024

RADOM

Przystanek PRL. Odbył się piknik rodzinny

poniedziałek, 24 czerwca 2024 07:42 / Autor: Elżbieta Warchoł
Radio Plus Radom
Elżbieta Warchoł

Dla nieco starszych to wspomnienia, dla młodszych historia, która ożyła. Przystanek PRL. Piknik rodzinny odbył się w niedzielę, 23 czerwca 2024 roku na pl. Corazziego w Radomiu. 

Długa kolejka chętnych ustawiła się do saturatora i baru mlecznego, nie brakowało chętnych do podróży zabytkowym autobusem typu "ogórek". Można było bawić się w różne gry i zabawy, oglądać przedmioty z czasów PRL, smakować ciasta według przepisów z dawnych lat, posłuchać przebojów, prać na tarze czy podziwiać kultowe samochody. Przystanek PRL. Piknik rodzinny odbył się w niedzielę, 23 czerwca 2024 roku na pl. Corazziego w Radomiu.

Justyna Górska-Streicher dyrektor OKiSz Resursa Obywatelska, która zorganizowała piknik:

Kartki i banknoty z lat 80 prezentował Wojciech Dębski z Polskiego Tow. Numizmatycznego Oddział w Radomiu:

Z czym radomianom kojarzą się czasy PRL? Jakie mają wspomnienia?:

Czynna była wystawa przedmiotów z czasów PRL. Można było także spróbować smacznych ciast i słodkości według przepisów z czasów PRL. Smakołyki serwowało Stowarzyszenie Zielona Akcja Małgorzata Ryszewska: 

Swoje umiejętności prezentowali szermierze, można było nawet skorzystać z krótkiej lekcji. Radom słynął kiedyś z szermierki - przypominał Paweł Łuk-Murawski z Fundacji Radomska Szermierka Klasyczna: 

Nie zabrakło wystawy zabytkowych i kultowych samochodów milicyjnych i cywilnych. Dużym zainteresowaniem cieszyły się Fiaty 126p w różnych wersjach. Mały - wielki samochód! Na czym polega jego wyjątkowość? - mówił Mariusz Wójcik:

Piknik został zorganizowany w ramach obchodów 48 rocznicy wydarzeń Czerwca' 76 w Radomiu.