Radom 90.7 FM | Końskie i Opoczno 94 FM | Kozienice 97.9 FM
Na antenie:
PRYWATKA Z RADIEM PLUS
Marek Sierocki
Patron dnia: św. Antoni Maria Claret, biskup
Dziś jest: 24 października 2020

Radomskie

Cztery wyremontowane ulice w Skaryszewie uroczyście otwarte

wtorek, 22 września 2020 13:57 / Autor: Michał Kaczor
fot. Michał Kaczor/Radio Plus Radom
Michał Kaczor

W Skaryszewie odbyło się uroczyste otwarcie czterech wyremontowanych ulic - Prusa, Jaśminowej, Miłosza oraz Wincentowskiej. Dzięki trzem pierwszym będzie bezpieczniej w okolicy szkoły.

Uroczyste otwarcie trzech dróg odbyło się na placu przed Publiczną Szkołą Podstawową w Skaryszewie. Młodzież najpierw zaprezentowały program artystyczny, promujący noszenie elementów odblaskowych, a następnie głos zabrał burmistrz Dariusz Piątek.

- Nie bez przyczyny otwarcie tak rozpoczęło się, bo pierwsze z zadań, które dzisiaj otwieramy, to jest poprawa bezpieczeństwa w obrębie szkoły i przedszkola w Skaryszewie poprzez przebudowę ulic Prusa, Jaśminowej i Miłosza. To jest nierozłącznie związane z komunikacją ze szkołą, żeby dzieci mogły bezpiecznie dojść - powiedział burmistrz.

Prace budowlane przy ulicach Prusa, Jaśminowej i Miłosza kosztowały prawie milion złotych, ale większość stanowiło dofinansowanie z Funduszu Dróg Samorządowych.

- Dofinansowanie to jest 711 tysięcy. Za wkład własny gminy w postaci 237 tysięcy złotych udało nam się przebudować trzy odcinki ulic miejskich Skaryszewa. Ulica Bolesława Prusa została przebudowana wraz ze skrzyżowaniem, doświetlona i zrobiono nowe przejścia dla pieszych, które mają być bezpieczne. Odcinek numer dwa to ulica Jaśminowa do skrzyżowania z ulicą Czeremchową i ulica Miłosza od ulicy Kochanowskiego. W sumie wybudowano prawie pół kilometra jezdni, 400 metrów chodnika i prawie pół kilometra odwodnienia - tłumaczy burmistrz.

Poseł Anna Kwiecień podziękowała burmistrzowi i radzie miejskiej za zaangażowanie w poprawę bezpieczeństwa społeczności lokalnej.

Poseł Andrzej Kosztowniak powiedział, że to dobry czas na otwieranie tego typu inwestycji i zachęcił wszystkich do noszenia elementów odblaskowych.

- Przychodzą dni, kiedy wieczory będą coraz dłuższe i coraz trudniej będzie nas wszystkich zobaczyć na drodze. My kierowcy prosimy was, żebyście były jak najbardziej widoczne. Gratuluję burmistrzowi świetnego projektu - powiedział poseł.

Krzysztof Murawski, dyrektor delegatury Mazowieckiego Urzędu Wojewódzkiego podkreślił, że w całej inwestycji głównie chodzi o bezpieczeństwo dzieci.

- To o wasze bezpieczeństwo zależy nam dorosłym. Jednym z zadań wojewody mazowieckiego jest bezpieczeństwo publiczne. Nie byłoby możliwości zadbania o to bezpieczeństwo, gdyby nie było programów skierowanych do samorządów - powiedział Murawski.

Przebudowa czterech ulic kosztowała 2,3 mln zł, z czego większość stanowiło dofinansowanie od wojewody.