Radom 90.7 FM | Końskie i Opoczno 94 FM | Kozienice 97.9 FM
Na antenie:
POPOŁUDNIE PLUS RADOM
Beata Okulińska
Patron dnia: św. Wirgiliusz z Irlandii, biskup
Dziś jest: Piątek, 27 listopada 2020

Opoczno

Wygasa ognisko koronawirusa w Niemojowicach

piątek, 20 listopada 2020 11:27 / Autor: Marcin Prejs
Fot. DPS w Niemojowicach
Marcin Prejs

Poprawia się sytuacja epidemiczna w Domu Pomocy Społecznej w Niemojowicach. Obecnie zakażone są tu tylko dwie osoby.

Poprawia się sytuacja epidemiczna w Domu Pomocy Społecznej w Niemojowicach. Tam na początku listopada wykryte zostało ognisko koronawirusa. Zakażone były 33 osoby, zarówno mieszkańcy, jak i personel. – Mamy już wielu ozdrowieńców. Obecnie tylko u jednego mieszkańca stwierdzone jest zakażenie i u jednej pracownicy, która przebywa na zwolnieniu – wyjaśnia Maria Barbara Chomicz, wicestarosta opoczyński.

Żadnych zakażeń nie ma w Domu Pomocy Społecznej w Drzewicy. Udało się opanować także sytuację w placówce opiekuńczo-wychowawczej Przystań w Żarnowie. Tam jedna osoba z personelu była zakażona koronawirusem. Całe szczęście badania pozostałych pracowników i podopiecznych placówki nie potwierdziły kolejnych zakażeń.

Jak podkreśla Maria Barbara Chomicz, sytuację w DPS-ie w Niemojowicach udało się opanować dzięki szybkim działaniom zarówno sanepidu, jak i dyrektor DPS-u.

Do placówek pomocy społecznej oraz opiekuńczo-wychowawczych na terenie powiatu opoczyńskiego cały czas trafia niezbędne wsparcie. To zarówno środki ochrony, jak i sprzęt.

Niestety ogólna sytuacja epidemiczna w powiecie opoczyńskim nie jest dobra. Tylko wczoraj potwierdzone tu zostały 44 nowe zakażenia koronawirusem.