Radom 90.7 FM | Końskie i Opoczno 94 FM | Kozienice 97.9 FM
Na antenie:
PRZEBOJOWA POCZTA MARKA SIEROCKIEGO
Marek Sierocki
Patron dnia: bł. Jolenta, księżna, zakonnica              Dzisiaj Jerycho Rodzin w Parafii: Krasna
Dziś jest: Wtorek, 15 czerwca 2021

REGION

Kolejne inwestycje w regionie z pieniędzmi z urzędu marszałkowskiego

piątek, 14 maj 2021 15:35 / Autor: Kamil Zapora
fot. Radio Plus Radom
Kamil Zapora

Przebudowa drogi powiatowej Bartodzieje-Kazanów, budowa drogi gminnej w miejscowości Samwodzie czy przebudowa i modernizacja gminnej oczyszczalni ścieków w Magnuszewie – to inwestycje, których realizacja jest możliwa dzięki wsparciu samorządu Mazowsza w wysokości ponad 4,6 mln zł.

Dzisiaj marszałek województwa mazowieckiego Adam Struzik i wicemarszałek Rafał Rajkowski odwiedzili Zwoleń, Magnuszew i Kozienice. W każdej z tych miejscowości podpisano umowę na dofinansowanie różnych inwestycji z wykorzystaniem środków od samorządu Mazowsza. Mówi marszałek Adam Struzik:

W powiecie zwoleńskim powstanie droga z Bartodziejów do Kazanowa, a w gminie Kozienice w miejscowości Samwodzie. Dla sołtysa wsi Czesława Gwizda to długo oczekiwany moment:

Jak mówi wicemarszałek Rajkowski, droga w Samwodziu została już zapowiedziana wcześniej, dlatego jej powstanie było kwestią czasu:

Natomiast w Magnuszewie powstanie oczyszczalnia ścieków, a w Ryczywole zostanie ona zmodernizowana. Mówi prezes Kozienickiej Gospodarki Komunalnej Robert Wojcieszek:

Jak przyznaje burmistrz Kozienic Piotr Kozłowski, środki zewnętrzne są bardzo ważne dla lokalnych samorządów:

Ambasadorem Ziemi Kozienickiej w sejmiku województwa jest Tomasz Śmietanka, były burmistrz Kozienic:

W dzisiejszym podpisaniu umowy w Kozienicach brali także udział: radna rady miejskiej Ewa Malec i radny sejmiku Leszek Przybytniak.