Radom 90.7 FM | Końskie i Opoczno 94 FM | Kozienice 97.9 FM
Na antenie:
POPOŁUDNIE PLUS RADOM
Wojtek Sałek, Magda Gliszczyńska
Patron dnia: św. Robert Bellarmin, biskup i doktor Kościoła              Dzisiaj Jerycho Rodzin w Parafii: Świerże Górne
Dziś jest: Piątek, 17 września 2021

Opoczno

Będzie remont drogi powiatowej

piątek, 23 lipca 2021 14:59 / Autor: Radosław Mizera
Radosław Mizera

W Starostwie Powiatowym w Opocznie podpisano umowę na rozbudowę drogi Bukowiec Opoczyński – Sobawiny.

Zakres robót obejmuje przebudowę drogi na odcinku w dwóch odcinkach: od skrzyżowania w Sobawinach z drogą gminną w kierunku Orginiowa do skrzyżowania z drogą wojewódzka nr 726 w Bukowcu Opoczyńskim oraz od wiaduktu nad CMK do skrzyżowania z drogą gminną Bukowiec- Ziębów. Łączna długość inwestycji wynosi ponad 3 km.

- Cieszy mnie fakt, że jako Powiat Opoczyński będziemy realizować kolejne inwestycje drogowe. To kolejny ważny krok Zarządu Powiatu Opoczyńskiego w zakresie poprawy jakości infrastruktury drogowej i zwiększenia bezpieczeństwa na drogach zarówno dla mieszkańców jak i innych użytkowników dróg - powiedziała Maria Barbara Chomicz.

Zadanie uzyskało dofinansowanie z Rządowego Funduszu Rozwoju Dróg w wysokości 80% wartości zadania. Termin realizacji zaplanowany został na lata 2021-2023. Wartość robót wynosi 7 mln 639 tys. zł.

Ogromnym wsparciem w przeprowadzanych inwestycjach w powiecie opoczyńskim jak i w tym przedsięwzięciu jest poseł Robert Telus. - Gdyby nie Pan i ogromna siła przebicia i walczenia o każdą złotówkę dla powiatu opoczyńskieg, nie było by tak pięknych chwil. Gmina Opoczno nie miała by projektu na tą drogę. Dlatego bardzo dziękujemy za każde wsparcie i inicjatywę – powiedziała wicestarosta Maria Barbara Chomicz.