Poznaliśmy sportowców roku powiatu opoczyńskiego

czwartek, 16 marca 2023 15:43 / Autor: Marcin Prejs
Marcin Prejs

Zaszczytne tytuły za osiągnięcia w 2022 roku odebrali Nikola Nasulewicz i Adrian Wójciak.

Sportowe podsumowanie roku przeprowadzone zostało podczas części uroczystej powiatowej sesji. Nagrody i wyróżnienia odebrali sportowcy, trenerzy i działacze. Jak zwykle najwięcej emocji wzbudziły nagrody dla samych zawodników. Tytuły sportowca roku 2022 odebrały dwie osoby: kickbokserka Nikola Nasulewicz oraz lekkoatleta Adrian Wójciak. Nikola reprezentuje klub FF Sport Opoczno i w ubiegłym roku w swojej kategorii wywalczyła m.in. tytuł mistrzyni świata juniorów.

Razem z Nikolą Nasulewicz tytuł sportowca roku powiatu opoczyńskiego odebrał również lekkoatleta Adrian Wójciak. Adrian reprezentuje UMLKS Pegaz Opoczno. W ubiegłym roku w swojej kategorii zdobył m.in. halowe mistrzostwo Polski na 300 metrów; zajął również trzecie miejsce w mistrzostwach Europy na dystansie 400 metrów.

Drugie miejsce przyznano lekkoatletce Zofii Tomczyk (UMLKS Pegaz Opoczno) i kickbokserowi Piotrowi Stępniowi (FF SPORT Opoczno), a trzecie: Adrianowi Adamczykowi (LKS Opocznianka - podnoszenie ciężarów), Maciejowi Bartosowi (LKK Drzewica - kajakarstwo slalomowe) oraz Karolinie Pokusie (K.O. Opoczno - boks). Wręczone zostały również wyróżnienia dla sportowców oraz nagrody dla trenerów. Podsumowane zostały także osiągnięcia opoczyńskich klubów. Pierwsze miejsce zdobył Ludowy Klub Kajakowy Drzewica, drugie Uczniowski Międzyszkolny Ludowy Klub Sportowy Pegaz przy Zespole Szkół Prywatnych w Opocznie, a trzecie KSW K.O. Opoczno. Nagrody, puchary i odznaczenia zwycięzcom i wyróżnionym wręczali starosta opoczyński Marcin Baranowski, wicestarosta Maria Barbara Chomicz, przewodniczący rady powiatu Józef Róg oraz mistrzyni świata w maratonie Wanda Panfil. – Cieszę się, że sport w powiecie opoczyńskim cały czas się rozwija, że mamy wspaniałych sportowców, którym możemy gratulować osiągniętych rezultatów i podziękować za ich ciężką pracę – mówił starosta Marcin Baranowski.