Radom 90.7 FM | Końskie i Opoczno 94 FM | Kozienice 97.9 FM
Na antenie:
PRZEBOJE Z NUTĄ NOSTALGII
Radio Plus Radom
Patron dnia: WIELKI PIĄTEK
Dziś jest: 10 kwietnia 2020

SPORT

Radomscy terytorialsi najlepsi... w siatkówkę

czwartek, 21 lutego 2019 10:13 / Autor: Michał Kaczor
Michał Kaczor

Radomscy żołnierze wojsk obrony terytorialnej zajęli 1. miejsce w Mistrzostwach 6. Mazowieckiej Brygady Obrony Terytorialnej w Piłce Siatkowej.

Podczas mistrzostw rywalizowały ze sobą wszystkie bataliony, które działają w ramach 6. MBOT, czyli z Grójca, Płocka, Pomiechówka i Radomia.

Turniej rozgrywany był w systemie "każdy z każdym". Radomski batalion zakończył rozgrywki z kompletem punktów. Drugie miejsce zajęli terytorialsi z Grójca, a trzecie z Pomiechówka.

- Bardzo się cieszę z tego, że w naszej drużynie występowali żołnierze zawodowi wspólnie z żołnierzami terytorialnej służby wojskowej, a to świadczy o tym, że potrafimy już tworzyć wspaniale rozumiejący się kolektyw. Chciałem z całego serca podziękować swoim żołnierzom za znalezienie czasu na wspólne treningi, które, ze względu na nasze codzienne obowiązki służbowe, mogły się odbywać tylko późnymi wieczorami. Ale naprawdę było warto, ponieważ radość z uniesienia w górę zwycięskiego pucharu zrekompensowała nam wszystkie wyrzeczenia z tym związane. Jesteśmy dumni, że będąc „terytorialsami” wkomponowujemy się w zobowiązujące tradycje piłki siatkowej naszej małej ojczyzny, którą jest Radom - mówi rozgrywający Łukasz Baranowski, dowódca jednostki.

Radomianie grali w składzie: podpułkownik Łukasz Baranowski, podporucznik Artur Mrozowicz, starszy sierżant Krzysztof Poneta, plutonowy Paweł Szerling, starszy kapral Andrzej Bobrowski, starszy szeregowy Norbert Nowak, starszy szeregowy Łukasz trojanowski, szeregowy Michał Socha i szeregowy Grzegorz Jońca. Trenerem drużyny był starszy chorąży Rafał Szewczyk.

Zapraszamy do nas: