Radom 90.7 FM | Końskie i Opoczno 94 FM | Kozienice 97.9 FM
Patron dnia: św. Andrzej Bobola, prezbiter i męczennik              Dzisiaj Jerycho Rodzin w Parafii: Węgrzyn, Zaborowice
Dziś jest: Niedziela, 16 maja 2021

SPORT

Nowy skatepark w Kozienicach

wtorek, 20 kwietnia 2021 11:19 / Autor: Kamil Zapora
fot. Radio Plus Radom
Kamil Zapora

Od otwarcia pierwszego skateparku w Kozienicach minęło 7 lat. Przez ten czas Kozienice stały się ważnym miejscem na skatowej mapie Polski. W tym roku kozienicki skatepark czeka kompleksowa przemiana, a podobny obiekty powstanie także w Świerżach Górnych.

Skatepark w Kozienicach mieści się przy pływalni Delfin na rogu ulic Legionów i Głowaczowskiej. Nowy obiekt będzie znajdował się w tym samym miejscu i jak zapowiada dyrektor Kozienickiego Centrum Rekreacji i Sportu Marcin Zmitrowicz, do użytku może być oddany już w wakacje. Dyrektor mówi również o zmianach:

Ponadto stary skatepark będąc przez tyle lat wystawiony na działanie warunków atmosferycznych zwyczajnie wymaga wymiany. Na nowy urząd miejski przeznaczy pół miliona złotych. Mówi burmistrz Kozienic Piotr Kozłowski:

Pierwszy skatepark w Kozienicach powstał dzięki grupie entuzjastów deskorolek i rowerów typu BMX z Kozienic, wśród nich Hubert Cichecki. Tak wspomina początki:

Hubert Cichecki organizuje również zawody Hunt Your Goat. Jak zapowiada, jeśli warunki sanitarne na to pozwolą, najnowsza, już siódma edycja zawodów odbędzie się w lato na nowym obiekcie.