Radom 90.7 FM | Końskie i Opoczno 94 FM | Skarżysko Kam. 94.5 FM | Kozienice 97.9 FM
Na antenie:
PRZEBOJE Z NUTĄ NOSTALGII
Radio Plus Radom
Patron dnia: Najświętsza Maryja Panna Wspomożycielka Wiernych
Dziś jest: Wtorek, 24 maja 2022

Siatkówka

Katarzyna Skorupa zakończyła karierę!

środa, 27 kwietnia 2022 15:00 / Autor: Michał Kaczor
fot. E. Leclerc Moya Radomka Radom
Michał Kaczor

Katarzyna Skorupa, rozgrywająca E. Leclerc Moya Radomki Radom zakończyła karierę. O swojej decyzji poinformowała na Instagramie.

Katarzyna Skorupa dwa ostatnie sezony spędziła w E. Leclerc Moya Radomce Radom. Pełniła funkcję kapitana drużyny. Na swoim koncie ma m.in. medale Ligi Mistrzyń, Klubowych Mistrzostw Świata, mistrzostwo Włoch, Polski, czy Azerbejdżanu. W reprezentacji Polski Katarzyna Skorupa zagrała w 150 meczach.

- 36 lat minęło od kiedy mama zabrała nas na pierwszy trening. Od tego czasu siatkówka stała się nierozłączną częścią mojego życia... do teraz. Czas zostawić to, co kocham i czemu poświęciłam swoje życie. To była piękna i trudna przygoda, pełna sukcesów i dobrych, ale też czasami złych, doświadczeń. Jestem wdzięczna za możliwość gry z wspaniałymi klubami oraz najlepszym zawodniczkom i trenerom na świecie - napisała Katarzyna Skorupa.

Rozgrywająca nie odniosła się konkretnie do swojej przyszłości.

- Zdecydowałam zostawić sobie trochę przestrzeni na różne możliwości związane z siatkówką, ale w zupełnie innej odsłonie. Czas rozpocząć nowy rozdział - napisała.

Katarzyna Skorupa grała w Radomiu od 2020 roku.