Energia Kozienice pokonała Jabłoniankę Jabłonna Lacka

wtorek, 02 maj 2023 11:18 / Autor: Kamil Zapora
ilustracja, fot. Enea Energia Kozienice
Kamil Zapora

Wynikiem 2:4 zakończył się sobotni mecz w Jabłonnie Lackiej gdzie piątoligowa Jabłonianka podjęła piłkarzy Enei Energii Kozienice. Choć gospodarze zamykają tabelę to postawili trudne warunki gry.

Za piłkarzami Enei Energii Kozienice najdalszy wyjazd w sezonie. 30 kwietnia w 22. kolejce decathlon 5 ligi zagrali z Jabłonianką Jabłonna Lacka. Choć gospodarze przegrali 16 meczów pod rząd i zamykają tabelę to odebranie im trzech punktów do najłatwiejszych nie należało. To Jabłonianka w 12 minucie otworzyła wynik. W 20 minucie z rzutu karnego bramkę na remis strzelił Michał Kucharczyk. Osiem minut później wynik podwyższył Piotr Czerwiński i jednobramkowa przewaga Energii utrzymała się do końca pierwszej połowy.

Niedługo po powrocie na boisko kozieniczanie zwiększyli swoją przewagę dzięki bramce Matheusa Goiano. Jabłonianka jednak nie dawała za wygraną i trzy minuty później było już 2:3. Wygraną Energii przypieczętował Piotr Czerwiński w 90 minucie.

Sobotnie spotkanie okazało się więc dla Jabłonianki 17 porażką z rzędu, a zwycięstwo Energii dało jej awans na trzecie miejsce tabeli – tuż przed strefą awansu do IV ligi. Do Józefovii Józefów, która zajmuje drugie miejsce brakuje kozieniczanom czterech punktów, a do lidera tabeli Drogowca Jedlińsk o jeden punkt więcej.

Najbliższą szansę na zdobycie kolejnych punktów Energia będzie miała w sobotę 6 maja kiedy na własnym boisku podejmie właśnie Józefovię Józefów.