Radom 90.7 FM | Końskie i Opoczno 94 FM | Skarżysko Kam. 94.5 FM | Kozienice 97.9 FM
Na antenie:
PRZEBOJE Z NUTĄ NOSTALGII
Radio Plus Radom
Patron dnia: św. Kinga, dziewica
Dziś jest: Środa, 24 lipca 2024

Siatkówka

Julia Gierczyńska i Aneta Kaczmarek najlepsze w Kozienicach

niedziela, 16 czerwca 2024 19:41 / Autor: Kamil Zapora
Julia Gierczyńska (z prawej) i Aneta Kaczmarek, fot. Radio Plus Radom
Kamil Zapora

Julia Gierczyńska i Aneta Kaczmarek stanęły na najwyższym stopniu podium XI Grand Prix w Siatkówce Plażowej Kobiet, którego przez ostatnie dwa dni gospodarzem były Kozienice.

W meczu o pierwsze miejsce Aneta Kaczmarek i Julia Gierczyńska stanęły naprzeciwko Justyny Tylutki i Martyny Kłody. Spotkanie zakończyło się po dwóch setach wygranych przez Kaczmarek i Gierczyńską (21:10 i 21:15).

- Mogę przyznać, że to był nasz turniej, a naszym przeciwniczkom z finału gratuluję, że dotarły tak wysoko – powiedziała Aneta Kaczmarek:

- Początek sezonu był dla nas ciężki, a do Kozienic przyjechałyśmy z zamiarem przełamania się - przyznała Julia Gierczyńska:

Z kolei siatkarki Agnieszka Adamek i Aleksandra Gromadowska o brązowy medal powalczyły z Magdaleną Saad i Nicole Jochym. Do rozstrzygnięcia tego spotkania potrzebny był dodatkowy set, którego wygrały para Saad/Jochym zapewniając sobie trzecie miejsce na podium tegorocznego turnieju. Taki wynik Grand Prix nie jest niespodzianką – mówił Radosław Anioł komisarz turnieju:

Jak co roku partnerem turnieju była Enea Wytwarzanie. Krzysztof Bomba podkreślił, że spółka od lat wspiera zarówno sport jak i lokalną społeczność, a Grand Prix w Siatkówce Plażowej Kobiet na stałe zapisało się w sportowym kalendarzu Kozienic:

Wiceprezes spółki ds. pracowniczych Sławomir Zielony wręczał puchary najlepszym siatkarkom razem z wiceburmistrzem Kozienic Robertem Boryczką i wicestarostą powiatu kozienickiego Joanną Czechyrą.

Organizatorem XI Grand Prix w Siatkówce Plażowej Kobiet w Kozienicach było Kozienickie Centrum Rekreacji i Sportu razem z Gminą Kozienice i Polskim Związkiem Piłki Siatkowej.