Radom 90.7 FM | Końskie i Opoczno 94 FM | Kozienice 97.9 FM
Na antenie:
PRZEBOJE Z NUTĄ NOSTALGII
Radio Plus Radom
Patron dnia: św. Krzysztof, męczennik              Dzisiaj Jerycho Rodzin w Parafii: Mirzec, Gadka
Dziś jest: Niedziela, 25 lipca 2021

RADOM

Chcą wygrywać jak Adam Kszczot

czwartek, 05 marca 2015 15:58 / Autor: Marcin Prejs
fot. M. Prejs
Marcin Prejs

Około 600 uczniów wzięło udział w Halowych Indywidualnych Mistrzostwach Powiatu Opoczyńskiego w Lekkiej Atletyce. Rywalizacja odbyła się w Centralnym Ośrodku Sportu - Ośrodku Przygotowań Olimpijskich w Spale.

Mistrzostwa w lekkiej atletyce powiat opoczyński zorganizował już po raz siódmy. W rywalizacji wzięli udział młodzi sportowcy ze szkół podstawowych, gimnazjalnych i ponadgimnazjalnych powiatu. - Dla wielu z nich to prawdziwe sportowe święto - mówi starosta opoczyński Józef Róg. - Bo uczniowie mogą rywalizować na obiektach, na których na co dzień trenują lekkoatletyczni mistrzowie, nie tylko z naszego kraju - dodaje starosta i wyjaśnia, że właśnie w Spale swoją formę budował choćby Adam Kszczot, mistrz Europy w biegu na 800 metrów.
Młodzi opoczyńscy sportowcy rywalizowali w Spale w kilku konkurencjach biegowych, ale także w skoku w dal, skoku wzywż i pchnięciu kulą.

Audio clip: Adobe Flash Player (version 9 or above) is required to play this audio clip. Download the latest version here. You also need to have JavaScript enabled in your browser.