Patron dnia: św. Elżbieta z Schönau, dziewica i zakonnica
Dziś jest: Wtorek, 18 czerwca 2024

Interm wygrywa w Opocznie

środa, 29 maj 2024 15:41 / Autor: Marcin Prejs
Marcin Prejs

Zakończył Nocny Orlikowy Turniej Piłki Nożnej o puchar klubu LKS Feniks Opoczno. W czasie rywalizacji prowadzona była zbiórka pieniędzy na rehabilitację poszkodowanego w wypadku policjanta.

Nocny Orlikowy Turniej Piłki Nożnej o puchar klubu LKS Feniks Opoczno przeprowadzony został na boisku przy Szkole Podstawowej nr 1. Jak wyjaśnia Piotr Jesionek, jeden z organizatorów sportowych zmagań, to już trzecia edycja tego turnieju. W tym roku do rywalizacji zgłosiło się osiem drużyn.

Ostatecznie zwycięzcą turnieju została drużyna Interm, która w spotkaniu finałowym pokonała FC Skurcz 2:1. Tytuł króla strzelców z siedmioma bramkami na koncie zdobył Maciej Knap (Interm). Najlepszym bramkarzem został Arkadiusz Sosnowski (FC Skurcz), a MVP (najlepszym zawodnikiem) wybrano Kacpra Stańczyka (FC Skurcz). Warto dodać, że w turnieju zagrał były król strzelców polskiej ekstraklasy Grzegorz Piechna.

Interm grał w składzie: Krzysztof Węglarski, Michał Klimecki, Maciej Knap, Wiktor Kaczmarczyk, Aleksander Bojanowicz, Michał Budzyński, Dawid Białas, Piotr Wrzesiński, Łukasz Stępień, Konrad Indrychowski.

Piłkarską imprezę zorganizował LKS Feniks Opoczno przy wsparciu Gminy Opoczno. Zwycięzcom gratulował wygranej burmistrz Michał Konecki. Podczas turnieju udało się zebrać 1460 zł na leczenie asp. Piotra Mączyńskiego.